Erőnléti edzés
Ez a fajta edzés mindig tervezett, és a sportoló kitűzött céljainak kell megfeleljen, legyen az a fejlődésre orientált, vagy sportágspecifikusság. Pl. nem ugyan azt a gyakorlatot kell elvégezni egy súlyemelőnek és egy síelőnek, egy táncosnak.
Vegyünk egy egyszerűbb esetet…mondjuk a focit. Ebben a sportban nagyon fontos a dinamika, a gyorsaság, és a robbanékonyság. Ha több izom van az egyénen, már veszíthet a gyorsaságából, viszont a teljes test működéséhez, illetve jó működéséhez mindennek összhangban kell lennie.
Az erőnléti edző a fizikai képességek fejlesztésére szakosodott sportszakember. Ő felel azért, hogy a sportoló kondicionális, és koordinációs képességeit az adott időszaknak megfelelően fejlessze, és szinten tartsa. Feladata még az ideg izom kacsolat kiépítése, motorikus egységek vezérlésének finomítása.
KITŰZÖTT CÉL+MUNKA=EREDMÉNY!!
Az erőnléti edzés nem egyenlő az erős edzéssel, vagy a nehéz súlyok emelésével. Ennél az edzésformánál kifejezetten fontos, hogy milyen gyakorlatot, hány ismétlés számban, milyen pihenőidőkkel kell végeznünk, illetve, hogy milyen sportról van szó.
Fontos a nyújtás, és kifejezetten fontos az izom nyújtása, annak ruganyosságának fenntartása,rendszeres átmaszírozása, az esetleges sérülések megfelelő, és szakszerű kezelése.